Veikla
Koncertai

Paprastai ansamblio koncertinė veikla trunka rugsėjo - birželio mėnesiais. „Nemunas” dalyvauja įvairiuose Universiteto, miesto bei šalies renginiuose, šventėse, festivaliuose. Dažniausiai ansamblis koncertuoja visas kartu, tačiau yra renginių, kuriuose koncertinę programą atlieka tik keli žanrai. Pasirodymus organizuoja tiek ansamblio valdyba, tiek į savo renginius kviečiasi renginių bei švenčių organizatoriai, savivaldybės.

Kas penkerius metus ansamblis švenčia savo jubiliejus. Pastarąjį kartą kauniečius ir miesto svečius džiugino keturių koncertų ciklas, kurį vainikavo grandiozinis renginys sausakimšoje Kauno sporto halėje.

Žinoma, koncertine veikla vien tik Lietuvoje neapsiribojama - „Nemunas” nuolat koncertuoja Latvijoje ir Estijoje, taip palaikomi draugiški santykiai su kaimyninių šalių technologijų universitetais. Taip pat organizuojamos kelionės po įvairius pasaulio kampelius, kur su lietuvių tautiniu menu supažindinama užsienio publika.

Visuomeninė veikla

Būti geram scenoje neužtenka. O tą puikiai supranta nemuniečiai, todėl noriai ir aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje.

Nemuniečiai ne tik draugiškai prisijungia prie Universiteto ar studentų atstovybių organizuojamų akcijų ar renginių, bet ir patys inicijuoja gerus darbus. Dar prieš keletą metų nemuniečiai kauniečius su Kalėdomis sveikino prekybos ir pramogų centre „Akropolis”, miestiečius gatvėse vaišino sausainiais ir arbata.

Ansamblis 2016 - uosius metus užbaigė įspūdingu labdaros koncertu VDU didžiojoje salėje. Kartu su Maltos ordino pagalbos tarnyba organizuotame renginyje apsilankė keli šimtai žmonių, kurie paaukojo solidžią sumą pinigų sunkiai besiverčiantiems seneliams ir vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Taip pat nemuniečiai kartu su maltiečiais apsilankė pas kelis vargingai gyvenančius senelius, dalyvaujančius „Maltiečių sriubos” akcijoje.

Kelionės

Pirmoji ansamblio kelionė buvo 1951m. į Maskvą. Tąkart vos susikūrusiam ansambliui buvo užkrauta didžiulė atsakomybė pasirodyti milijoniniame mieste. Bet po puikaus pasirodymo sekė viena kelionė po kitos. Vien tik Maskvoje per visą ansamblio gyvavimo istoriją „Nemunas” savo programą parodė 8 kartus. O kur dar daugiau nei 20 aplankytų šalių - išnaršyta visa Europa, o kelionės pas latvius ir estus yra tapę beveik kasmetinėmis. Tačiau daugeliui nuostabą kelia, jog nemuniečių klumpės lietė ir Kanados, JAV, Kosta Rikos, Venesuelos ir net Kinijos bei Japonijos žemę. Dar labiau stebina tai, jog gana populiari kryptis - Meksika. Joje nemuniečiai yra lankęsi net 5 kartus.

Be kelionių neįsivaizduojamas ansamblio gyvenimas, nuolat stengiamasi, jog kelionės į užsienį vyktų bent jau kartą metuose. Daugybė nuotykių, įspūdžių, kartais ir kurioziškų situacijų, virtusių smagiais prisiminimais - suvenyrai, kuriuos iš kelionių parsiveža kiekvienas nemunietis.