Tai jau antroji ansamblio kelionė į šią nepakartojamą ir įspūdingą šalį. 2018 metais „Nemunas“ lankėsi pirmą kartą ir štai, mes vėl Japonijoje! Tik studentai jau kiti! Šį kartą vykome su labai svarbia misija – tiesėme draugystės tiltus („Draugystės tiltai“ – taip pavadinome ir savo meninę programą) ir dalyvavome mainų programoje su Gifu universitetu, koncertavome festivalio „Ritoania NOW 2024“ (liet. „Lietuva DABAR 2024“) atidarymo koncerte. Malonu buvo sugrįžti ir koncertuoti Jaotsu salėje, matyti mūsų pirmąją kelionę įamžinusias nuotraukas.
Kiekviena kelionė savita, kiekvienas aplankytas kraštas palieka prisiminimus ir, dažniausiai, norą sugrįžti. Japonija – ypatinga šalis su savita ir išskirtine kultūra, nuostabia gamta ir architektūra. Žavi pagarba aplinkai, šalia esančiam žmogui. Visiems buvo įdomu susipažinti su Japonijoje vyraujančiomis kulinarinėmis tradicijomis. Tobulinome ne tik įgūdžius valgant naudotis lazdelėmis, bet ir ragavome išskirtinių, labai originaliai patiektų patiekalų.
Kadangi kelionė tolima ir brangi, ansambliečiai nutarė išvykti kiek anksčiau, kad iki koncertinio laikotarpio spėtume kiek plačiau susipažinti su šalimi. Esame dėkingi buvusiai nemunietei, dabar VDU kultūrų studijų katedros lektorei Kristinai Barancovaitei-Skindaravičienei už puikiai parinktą maršrutą ir už globą bei rūpestį visos kelionės metu. Aplankėme Tokijo, Kioto, Kobės, Osakos, senosios sostinės Naros, Gifu, Gujo, Jaotsu ir Hiratsukos miestus. Žavėjomės išskirtinės architektūros, tūkstantmečius skaičiuojančiomis šventyklomis, aplankėme „Humanizmo kalvą“, esančią prie diplomato Čijunės Sugiharos muziejaus, grožėjomės Gifu parku ir pilimi. Lankėmės japoniškos sakės gamykloje, mokėmės šokti Gujo šokį.
Įsimintinas susitikimas buvo su Gifu universiteto studentais. Mus šiltai sutiko ir sveikino šio universiteto rektorius. Vyko abiejų Gifu ir KTU universitetų pristatymas, diskusijos, pokalbiai. „Nemuno“ ansamblis parodė dar ir meninę programą, į kurią įtraukė ir Gifu universiteto studentus. Draugystės popietė pavyko puikiai. Kartu šokome folklorinius šokius, žaidėme žaidimus ir, be abejo, daug dainavome. Japonų studentai susižavėję stebėjo mūsų jaunimo entuziastingą pasirodymą, gebėjimą suburti visus bendram tikslui.
Na, o prasidėjus koncertiniam etapui, laiko ekskursijoms liko labai nedaug. Turėjome puikias sąlygas repetavimui ir pasirodymams. Pirmas koncertas vyko Tokijuje. Jame dalyvavo Lietuvos ambasados Tokijuje ambasadorius Aurelijus Zykas ir Japonų Lietuvos draugystės asociacijos nariai. Iš viso turėjome penkis įvairios trukmės puikiai pavykusius koncertus. Atlikome bendrus kūrinius kartu su japonų muzikos instrumentų ansambliu „Daigen-gumi“, Jaotsu miesto moksleiviais. Turėjome paruošę ir keletą malonių staigmenų žiūrovams. Malonu, kad sulaukėme puikios žiūrovų reakcijos – kartu dainavome, lingavome, sulaukėme gausių aplodismentų.
Labai šiltas ir įsimintinas buvo „Ritoania NOW 2024“ atidarymo koncertas. Ypatingo dėmesio sulaukėme iš Gifu gubernatoriaus. Mes, vadovės, buvome pakviestos į labai prabangų priėmimą, kuriame dalyvavo jau minėtas Lietuvos ambasadorius Japonijoje Aurelijus Zykas, Jaotsu miesto meras ir kiti atsakingi asmenys.
Sunku įsivaizduoti ansamblio gyvenimą be kelionių. Todėl keliaujame kasmet. Turime dainą, kurią dainuojame nuo neatmenamų laikų:
Sako be kelionių negyvensim,
Sako be kelionių nesmagu,
Sako be kelionių greit pasensim,
Sako be kelionių nėr draugų…
Kiek daug išminties ir prasmės šituose žodžiuose! Smagu keliauti, pažinti, įgyti naujos patirties. Kelionės telkia kolektyvą, suartina ansambliečius ir neabejotinai kelia kolektyvo meninį lygį.
Japonija-2024_1
Japonija-2024_2
Japonija-2024_3